חדש על המדף

באתר Grape-Man תהיו מעודכנים 24 שעות, 7 ימים בשבוע, במהלך כל השנה: כל מה שחדש בעסקי המזון, קולינריה והחיים הטובים. רציתם להתעדכן בתחום יין, שמן זית, בירה, קפה או אלכוהול? הרשמו לניוזלטר וקבלו את המידע אליכם לתיבת הדואר האלקטרוני.

רמת הגולן, ירדן, רום 2007

בציר שני ליין הדגל של היקב

מודעה

ממרומי העשייה של בציר 2007 יוצא הדופן יקבי רמת הגולן משיקים


ירדן רום 2007

בציר שני ליצירת היוקרה הבינלאומית


טעם מקומי עם ניחוח בינלאומי אותו יצרו זלמה לונג, ייננית מומחית בעלת שם עולמי
וויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן

  

יקבי רמת הגולן, ירדן, רום 2007

יקבי רמת הגולן משיקים את ירדן רום 2007, בציר שני ליין האקסקלוסיבי, המציג סינרגיה בין זני ענבים שונים, בין האיכות והמאפיינים הייחודיים של איזור גידול רמת הגולן ובין ייננים, מהמובילים בתחומם, מהארץ ומחו"ל.

ירדן רום 2007 הינו יצירה משותפת של זלמה לונג, ייננית מומחית בעלת שם עולמי וויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן. זלמה לונג עובדת עם ויקטור ועם הצוות של יקבי רמת הגולן מאז 2002 בפרויקט הבוחן כרמים ספציפיים, במטרה להשביח את איכות היין. ירדן רום מהווה המשך טבעי של מאמצים אלה והוא מעניק לזלמה ולויקטור הזדמנות להמשיך את עבודתם יחדיו עד ליין המוגמר, המשקף הן את איכות שיתוף הפעולה ביניהם והן את איכותה של רמת הגולן כאזור גידול יין.

בציר 2007 מציין, כאמור, את יצירתו השנייה של ירדן רום, אשר נוצר לראשונה מבציר 2006 , שהושק במהלך פסטיבל "ירדן וינטאג' 2010" וזכה להצלחה מסחררת בישראל ובעולם וכן להערכתם של טובי המומחים ומבקרי היין.

ירדן רום 2007 מציג לראווה ניחוחות וטעמים של פירות שחורים בשלים, דובדבנים עטופים שוקולד מריר, אניס ותה ארל גריי, המתווספים לרמזים של ערער ומרווה, על רקע עץ אלון עשיר. זהו יין בעל צבע אדום כהה עם נגיעות של סגול, המתאפיין בתחושה רעננה עם כניסתו לחלל הפה, גוף שופע מבנה טאני מענג, וסיומת ארוכה ומתמשכת.

ירדן רום 2007 מורכב מ-53% ענבי קברנה סוביניון, 24% סירה ו-23% מרלו. הפרי מגיע מהכרמים המשובחים ביותר שלנו הממוקמים במרכז ובצפון רמת הגולן ומכרם אחד איכותי במיוחד שלנו הממוקם בגליל העליון.
היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתי במשך 21 חודשים ובוקבק ללא סינון.

האיזון והטעם של ירדן רום 2007 מאפשרים להתענג עליו כבר עכשיו, אך הוא ימשיך להשתפר בבקבוק בשנים הבאות ויישאר מצוין לשתייה יותר מעשור ממועד הבציר.

מומלץ ליהנות מירדן רום לצד מנות בשר עשירות טעם, כמו צלעות טלה מעושנות או שוק טלה צלויה. היין ילווה נפלא גם מנה עשירה ומהבילה של נזיד בשר ושעועית בערב קר.


נתונים אנליטיים אלכוהול 15.0
חומצה (גר'/ל') 6.4
pH 3.67
מתיקות יבש

ירדן רום 2007 יצא במהדורה מוגבלת של כ-9000 בקבוקים בלבד. ניתן לרכוש בחנויות היין המובחרות, במספר תפריטי יין במסעדות יוקרה ובחנות היקב ברמת הגולן. מחירו המומלץ לצרכן יעמוד על כ- 370 שקל.

על ייחודיות שנת בציר 2007

החורף היבש לפני עונת הבציר של 2007 הביא עימו רק 81% מן המשקעים הממוצעים. חודשי מרץ ואפריל היו קרים ולאחריהם מזג האוויר התאפיין בחמימות יחסית אשר נמשכה עד לסוף יולי. אוגוסט וספטמבר, בדרך כלל חודשים עם מזג אוויר יציב, לא אכזבו אותנו והטמפרטורה הייתה ממוצעת לעונה וללא גשם – גן עדן לכורמים. חודש אוקטובר החם האיץ את ההבשלה והביא לבציר קצר יחסית של 13 שבועות. יבולים נמוכים (7% פחות מהמצופה) תרמו לבציר מצוין באיכותו.

על אזור הגידול

הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן הוא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר.רמת הגולן הוא אזור הגידול הצפוני בישראל ונחשב טוב במיוחד לגידול ענבי יין איכותיים. באזור גידול זה הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והאדמה – בזלת אוורירית. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ – 400 מטר ועד 1200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.