חדש על המדף

באתר Grape-Man תהיו מעודכנים 24 שעות, 7 ימים בשבוע, במהלך כל השנה: כל מה שחדש בעסקי המזון, קולינריה והחיים הטובים. רציתם להתעדכן בתחום יין, שמן זית, בירה, קפה או אלכוהול? הרשמו לניוזלטר וקבלו את המידע אליכם לתיבת הדואר האלקטרוני.

רמת הגולן, ירדן, 2T 2008

יין אדום חדש משני זנים פורטוגזים

מודעה

 

יקבי רמת הגולן גאים להשיק לראשונה בישראל
יין אדום חדש משני זנים פורטוגזים:


ירדן 2T


מתווסף ליינות הקלאסיים של היקב שהושקו לאחרונה מבציר 2008
בציר איכותי במיוחד ויוצא דופן

 

רמת הגולן, ירדן, 2T 2008

צילום: כפיר חרבי

יקבי רמת הגולן, יקב הפרימיום המוביל בישראל, גאה להשיק בפעם הראשונה בתולדות היקב, ולאחר שנים של גידול ולימוד את: ירדן 2T ( נקרא - Two T) מבציר 2008, היין האדום היבש הראשון מהזנים הפורטוגזים המסורתיים טוריגה נסיונאל (Touriga Nacional) וטינטה קאו (Tinta Cao).


זנים ייחודיים אלה ניטעו בכרם עינות יונתן הממוקם בגובה של 700 מטר מעל פני הים. בכרם זה, אשר הנטיעות בו החלו ב2004, מגדל היקב ענבי יין מזני: קברנה סוביניון, מלבק, טוריגה נסיונאל, טינטה קאו ועוד, והוא מנפיק לאורך השנים ענבים באיכות גבוהה ביותר.


לדברי ויקטור שונפלד, יינן ראשי יקבי רמת הגולן: "למרות שלישראל יש היסטוריה בת אלפי שנים של גידול יין, הרי שלייצור מודרני של יין באיכות גבוהה יש היסטוריה קצרה, בקושי בת 30 שנה. ברחבי עולם היין, אנו נחשבים לאזור צעיר, 'חדש'. וכאזור 'חדש', אל לנו להניח הנחות לגבי אלו זנים יתאימו פחות, או יותר, לתנאי הגידול שלנו. טוריגה נסיונאל וטינטה קאו הינם שני זני ענבי יין פורטוגזים אשר, בעודם שונים מאוד זה מזה, הם משמשים ליצירת יינות מצוינים בפורטוגל. זנים אלו לרוב גדלים באזורים המתאפיינים באדמות מאוד סלעיות ובטמפרטורות ממוצעות עד חמות למדי".


עוד מוסיף שונפלד: "אנו התחלנו לשקול ברצינות את הגידול של זנים אלו באמצע שנות ה-90' ובסופו של דבר התחלנו לנטוע אותם בשנת 2005. כמו זנים רבים אחרים, יקבי רמת הגולן היו הראשונים לנטוע את הטינטה קאו ואת הטוריגה נסיונאל בישראל. עבורנו, זה מרגש מאוד לראות עד כמה הצליחו זנים אלה להסתגל לתנאי אזור הגידול המיוחד שלנו, רמת הגולן, ואנחנו שמחים מאוד להציג לאוהבי היין הישראלי את היין שנוצר מפירותיהם, יין שהוא מאוד מעניין וגם מאוד שונה ממה שייצרנו עד כה."


ירדן 2T 2008 מתווסף ל- 2 מהיינות הראשונים שהושקו לאחרונה מבציר 2008 (ירדן קברנה סוביניון וירדן מרלו), בציר המסתמן כאיכותי במיוחד ויוצא דופן.


על היין
ירדן 2T 2008 חושף שילוב מרתק של ניחוחות דובדבן, שזיף ופרחים, עם רבדים של תבלין, שוקולד ואלון צרפתי. זהו יין ממסך מפתה, המורכב משני זני ענבים פורטוגזיים מסורתיים, וניחן בגוף מלא ועשיר בטעמים וניחוחות.


היין התיישן למשך שמונה עשר חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, הוא מוכן לשתייה כעת, וימשיך להשתבח בבקבוק באחסון בתנאים הנאותים בשנים הבאות.


ירדן 2T 2008 ילווה היטב סטייקים בגריל, בקר צלוי עם שום, פיצה דקה עם פטריות, או נתח של גבינה קשה ומיושנת, כמו גרוייר איכותית.

 

על ייחודיות שנת בציר 2008
החורף של שנה זו התאפיין בגשמים מוקדמים ובכמות משקעים נמוכה. הטמפרטורות במהלך החורף היו ממוצעות לעונה עם כמה אירועי שלג משמעותיים. חודשי מרץ ואפריל היו חמים בצורה ניכרת, עם כ-°C 3 מעל הממוצע, דבר שגרם להקדמת תקופת ההבשלה בכעשרה ימים. מזג אוויר נאה חזר בחודש מאי ונמשך עד סוף תקופת הבציר, מה שהביא לבציר מוקדם, קצר יחסית ופרי באיכות גבוהה.


על אזור הגידול
הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר.רמת הגולן הוא אזור הגידול הצפוני בישראל ונחשב טוב במיוחד לגידול ענבי יין איכותיים. באזור גידול זה הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והאדמה – בזלת אוורירית. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ – 400 מטר ועד 1200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.


ניתן לרכוש בחנויות היין המובחרות, במסעדות ובחנות היקב ברמת הגולן.
מחיר מומלץ לצרכן: כ- 110 שקל